تبلیغات
زیگورات - بررسی بومی‌سازی فناوری‌ نوین تبدیل توان به گاز PtG در کشور

بررسی بومی‌سازی فناوری‌ نوین تبدیل توان به گاز PtG در کشور

جمعه 26 خرداد 1396
08:22 ب.ظ
محمد محمدی


صادرات گاز

عضو هیات علمی گروه مکانیک دانشگاه حکیم سبزواری در تازه‌ترین طرح پژوهشی ارتباط با صنعت خود به بررسی "فناوری‌های نوین تبدیل توان به گاز PtG و امکان‌سنجی پیاده‌سازی و بومی‌سازی این فناوری در کشور " پرداخت.

به گزارش ایسنا، دکتر مهدی دیمی دشت بیاض در شرح این پروژه تحقیقاتی گفت: در این پروژه راهکارهای مختلف تولید هیدروژن از انواع انرژی‌های نو و ذخیره‌سازی آن در خطوط انتقال و توزیع گاز طبیعی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کارفرمای این پروژه تحقیقاتی شرکت گاز استان خراسان رضوی است، افزود: تکنولوژی (Power to Gas (PtG یک روش نوین جهت ذخیره سازی انرژی در زمان‌های غیر پیک و به‌کارگیری آن در زمان‌های پیک مصرف است و در این تکنولوژی، هیدروژن به روش الکترولیز و به کمک برق حاصل از انرژی‌های نو تولید شده و در خطوط انتقال و توزیع گاز طبیعی ذخیره می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی ادامه داد: اضافه شدن هیدروژن به گاز طبیعی موجب تغییر پارامترهای ترموفیزیکی سوخت نهایی خواهد شد، به همین منظور در این مقاله به بررسی تغییرات این پارامترها از جمله چگالی، ارزش حرارتی، حدود اشتعال، گاز مصرفی کمپرسور در ایستگاه‌های تقویت فشار در صورت اضافه شدن هیدروژن به خطوط گاز طبیعی ایران با ترکیبات مختلف پرداخته شده است.تمامی حقوق این وب سایت متعلق به زیگورات است. || طراح قالب avazak.ir