تبلیغات
زیگورات - لزوم قطع روابط بغداد با آنکارا و ریاض

لزوم قطع روابط بغداد با آنکارا و ریاض

دوشنبه 9 شهریور 1394
02:53 ب.ظ
محمد محمدی
لزوم قطع روابط بغداد با آنکارا و ریاضبه نقل از السومر نیوز، «مثال الالوسی» یکی از اعضای کمیته ی روابط خارجه پارلمان عراق روزگذشته در اظهاراتی مطبوعاتی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری روسیه، دولت ترکیه را به خرید نفت از گروه تروریستی داعش و پشتیبانی تسلیحاتی از آن متهم کرده است، گفت: ما باید با دقت هر چه تمام این موضوع را پیگری نماییم.

وی در عین حال از وزارت خارجه ی عراق خواست تا این موضوع را از سفیر روسیه در بغداد و سفیر عراق در مسکو و همچنین از طریق اتحادیه ی عرب و سازمان کنفرانس اسلامی مورد بررسی و پیگیری قرار دهد تا حقیقت این اتهام روشن شود.

«الالوسی» تاکید کرد: اگر این اتهامات اثبات شود، ما باید روابطمان را با ترکیه قطع نماییم چراکه ما در حال جنگ هستیم.

این نماینده ی پارلمان عراق در عین حال با اشاره به اینکه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دولت عربستان را به حمایت از داعش متهم کرده است، تاکید کرد: نماینده ی عراق در سازمان ملل متحد و وزیر خارجه این کشور باید در راس هیئتی بلندپایه که شامل همه مسئولان زیربط می شود، به شورای امنیت بروند و در آنجا خواستار صدور قطعنامه ای شوند که بر اساس آن کشورهای حامی داعش جنایتکار اعلام شده و تحت بند هفت مورد مجازات قرار گیرند.

«ولادیمیر پوتین»، در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی خود گفته بود که گروه تروریستی داعش مقادیر زیادی از نفت‌ سوریه را به ترکیه می‌فرستد.

این درحالی است که مشاور سابق امنیت ملی عراق، می‌گوید ترکیه به گروه تروریستی داعش اجازه می‌دهد تا نفت عراق و سوریه را بشکه‌ای 20 دلار به فروش برساند.
 

«الربیعی» اظهار می دارد:«اول و مهمتر از همه، کمک ترک‌ها به تروریستهای داعش برای فروش نفت عراق و سوریه به ازای بشکه‌ای 20 دلار، تقریبا نصف ارزش بازار این مواد، است.»
 
وی می‌گوید ترکیه به صورت کلی،‌ و بالاخص استانبول، مکان هایی هستند که فرماندهان داعش از میان مهاجرین عضو‌گیری کرده و آنها رابه موصل در عراق یا رقه در سوریه اعزام می‌کنند.
 
الربیعی می‌نویسد: هر ماه صدها نفر از رادیکال‌ها از مرز ترکیه عبور می‌کنند و مقامات محلی چنین وانمود کرده‌اند که آنها را ندیده‌اند. وی می‌گوید بسیاری از اعضای مجروح داعش ظاهرا در بیمارستان‌های ترکیه درمان می‌شوند.


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به زیگورات است. || طراح قالب avazak.ir